Kertu Toots – emasüdamega pastor

Kertu Toots on EEVL Tallinna Uue Elu Koguduse rõõmsameelne ja energiline pastor, kes leiab aega kõigi jaoks ja kellel on igale soovijale roll koguduses. Koos abikaasa ja kahe lapsega on ta kogudust teeninud juba veerand sajandit.

Viimasel ajal on üsna mitu inimest otsustanud Jeesust järgida ja kogudusega liituda. Kuidas kannad nende eest hoolt?

Ennekõike olen 24/7 nende jaoks olemas nii telefoni kui meili teel. Meie koduuksed on avatud ja oleme abikaasaga koduvisiite teinud. Olen alati õhutanud küpsemaid kristlasi noorematega rääkima, neid julgustama ja ära kuulama. Ka jumalateenistused ning palve- ja piiblitunnid kannavad üheskoos kasvamise eesmärki, kus saab küsida küsimusi, mille üle arutamine on tihti kõigile õnnistuseks ja inspiratsiooniks. Olen noortele kristlastele andud ka jõukohaseid ülesandeid, nt alustada jumalateenistust Jumalasõna ja palvega, mis on neile väga meeldinud.

Uue Elu Kogudus pidas pühapäeval esimest korda veebi-jumalateenistuse koroonaviirusepuhangu tõttu. Kuidas läks? Millised on muljed?

Oleme Jumalale tänulikud, et tehnika töötas hästi. Meid rõõmustas ja julgustas väga, et paljud kirjutasid, et nad kogesid täpselt samasugust Püha Vaimu võidmist ja ligiolu nagu tavajumalateenistustel. Lisaks vaatasid paljud meie koguduse liikmed veebi-jumalateenistust koos oma pereliikmetega, kes tavaliselt koguduses ei käi, nt kõrges vanuses ema, lapse, lapselapse, naise või ämmaga. Võrratu on ka see, et veebi-jumalateenistust vaadati erinevates Eesti paikades ja isegi Soomes. Ei oleks osanud oodata niivõrd paisuvat auditooriumi ja positiivset tagasisidet.

Miks otsustasid pastori elukutse kasuks?

Ma pole kunagi arvanud, et minust pastor saab. Hoopis minu endised pastorid Allan Laur, Märt Vähi ja Harri Leesment tajusid pastorikutsumust mu elus ja küsisid tihti, millal ma hakkan pastoritööd tegema. Mina ikka vastasin seepeale: „Kui Jumal mulle abikaasa kingib, siis temaga koos hakkame kogudust teenima.“ Ja tänu Jumalale nii ongi läinud juba 25 aastat.

Millised võlud on koos abikaasaga koguduse teenimisel?

Kindlasti see, et saab kõike jagada: nii rõõme kui muresid, saab koos lahendusi otsida ja Issandat appi hüüda. Kahtlemata kõige imelisem ja rõõmustavam on pastoritest abielupaarina koos laulatada ja Jumala õnnistust edasi anda noortele abielupaaridele. Minu kallis abikaasa on mu kõige lähedasem töökaaslane ja partner jumalariigis, kellega koos kogudust ja lapsi kasvatame. See on väga suur Jumala kingitus, et saame öelda sama, mida Joosuagi: „Aga mina ja mu pere, meie teenime Issandat!” (Jos 24:15)

Tekst Kristo Toots
Foto Sanna Pitko

Comments are closed.