Elumõte

Mis on elumõte?

Eludžunglis

Kord jõudis misjonär neegripealiku juurde ja sai küsimuse osaliseks: “Mis on sinu suur põhimõte elus?”

Misjonär vastas: “Armastada Jumalat kõigest oma südamest ja oma ligimest nagu iseennast.” Siis küsis ka misjonär mustalt mehelt tema elu põhimõtet. Pealik vastas: “Kui lähed läbi džungli, siis ole hoolas murdma oksi, et järgmine leiaks tee.”

Kas Sinul on põhimõte eludžungli läbimiseks?

Meie kõigi sooviks on täisväärtuslik elu. Tahame, et elu, mille Jumal on meile kinkinud, oleks mõtekas ja sisukas. Keegi meist ei taha elada tühjalt ja mõttetult.

Armsad, täisväärtusliku elu retsept ei seisne mitte selles, kuidas elada iseendale, oma huvidele, soovidele, unistustele ja tahtmistele. Pigem seisneb see selles, kuidas eleda oma elu nii, et see võiks austada Jumalat ja õnnistada kaasinimesi. Ühe vana viiuli peale oli kirjutatud: “Nii kaua, kui olin metsas, olin ma vait. Pärast seda, kui andsin oma elu, sain selle ilusa hääle.”

Töö inimlikus jõus väsitab

Selles lühikeses lauses on peidus suur tõde. Üks põhjus, miks meie elu ei anna tihti ilusat kõla ja me ei ole rahul on just see, et me ei ole mõistnud: elu saab tulla esile ainult seal, kus enne on toimunud suremine. Suremine iseendale. “Kui nisuiva ei kuku mullasse ega sure, jääb ta üksi, aga kui ta sureb, siis ta kannab palju vilja!” Joh.12:24   Seal, kus ollakse valmis ka elama selle järgi; ”Isa, mitte minu, vaid sinu tahtmine sündigu”.

Comments are closed.